Connect with Us

Elseid Hysaj na ndero!/ Legjenda gjermane do të jetë “tifozi” special në ndeshjen e sotme

Sport

Elseid Hysaj na ndero!/ Legjenda gjermane do të jetë “tifozi” special në ndeshjen e sotme

Publikuar

-

Salzburgu dhe Napoli luajnë sot në Austri ndeshjen e kthimit në Europa League. Janë dy skuadra me histori dhe një pjesë e historisë do të jetë e pranishme edhe sot në stadium. FranZ Beckenbauer, një nga futbollistët më të mëdhenj të historisë, aktualisht 73 vjeç, një lider në fushë për stilin modern të lojës, do të jetë sot në tribunë për të parë sfidën e Napolit të Hysajt.

“Kajzeri” mbetet simboli i futbollit gjerman. Beckenbauer ka folur me Ancelottin dje në mbrëmje, kur trajneri italian foli në një lidhje direkte për “Sky Sport” para ndeshjes së Championsit mes Bayernit dhe Liverpoolit.

Sot të dy do të takohen në stadiumin ku do të ndeshen Salzburgu dhe Napoli. Një orë e gjysmë udhëtim për ish-futbollistin e famshëm gjerman që të shkojë në Salzburg për të ndjekur nga afër këtë ndeshje, ku Hysaj pritet të jetë titullar. Ai doli dje në konferencë shtypi, bashkë me trajnerin Ancelotti. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: