Connect with Us

E bujshme/ Sulejman Starova emërohet trajneri i ri i ekipit të Superiores

Sport

E bujshme/ Sulejman Starova emërohet trajneri i ri i ekipit të Superiores

Publikuar

-

Sulejman Starova e nisi sezonin e ri te Feronikeli në Kosovë, por projekti i nisur në mars të vitit të shkuar nuk shkoi mbarë dhe trajneri i njohur u largua. Në muajt e shkuar ish-trajneri i Partizanit ka qenë spektator, duke bërë rolin e opinionistit nëpër televizione, ndërsa tashmë i ka ardhur një ofertë që nuk e ka refuzuar.

Prej ditës së sotme Starova është trajneri i ri i Laçit, duke marrë vendin e Besnik Prengës. Ky i fundit është larguar pas humbjes së thellë 3-0 ndaj Tiranës në kupë, që ishte një tjetër rezultat zhgënjyes në vitin 2019.

Trajneri është përshëndetur me lojtarët që të mërkurën dhe tashmë në kampin bardhezi presin ndryshime.  Laçi ka pasur rënie graduale dhe gaboi edhe në merkato, duke afruar dy sulmues afrikanë që ende nuk po tregojnë ndonjë gjë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: