Connect with Us

Neuer mori shumë kritika për atë që bëri ndaj Liverpoolit/ Trajneri Kovac ka diçka për t’i thënë atij

Sport

Neuer mori shumë kritika për atë që bëri ndaj Liverpoolit/ Trajneri Kovac ka diçka për t’i thënë atij

Publikuar

-

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, e mbron vendimin e Manuel Neuer për të dalë nga zona e tij e portës në rastin e golit të Sadio Mane, në kthimin e Ligës së Kampionëve kundër Liverpool, ku erdhi edhe eliminimi nga ky kompeticion.

Kroati ka hedhur poshtë kritikat ndaj portierit të tij, i cili gaboi në dalje në rastin e golit të senegalezit: “Portieri duhet të dalë në kësi momentesh, për të ndaluar që sulmuesi të dalë përfundimisht i vetëm me portën. Vendimi i Manuel ishte i drejtë”.

Neuer, gjithashtu, mbrojti daljen e tij të shumëkritikuar, duke pretenduar se ishte veprimi i shkëlqyer i senegalezit, ai që prodhoi atë gol të jashtëzakonshëm: “ Doja ta bllokoja Mane, por ai bëri një punë të shkëlqyer. Tentova ta mbyllja rrezen e tij, më pas bëri atë lëvizjen mashtruese me trup. Nuk e prisja që do ta kontrollonte topin aq mirë. Ishte e qartë që do të vendosesha në një situata një kundër një, kështu që vendosa që të dilja menjëherë”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

De Biazi: Edi Rama trullosi pasanikët e Europës, Italia nuk do jetë më kurrë si më parë për shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi është nga ata që lënë gjurmë. Kush ka dyshime për këtë, duhet të pyesë tifozët e Torinos. Le t’u marrin atyre një opinion për kryeveprën që bëri trajneri i parë në epokën e Urbano Kairos. Asokohe, trajneri dhe presidenti realizuan diçka fantastike. Ishte sezoni 2005-2006. Ose hidhuni një sy për pak sekonda […]

LEXO TE PLOTE