Connect with Us

Rikthimi në Superiore, flet Starova / “Laçi ishte më i miri në mbrojtje”

Sport

Rikthimi në Superiore, flet Starova / “Laçi ishte më i miri në mbrojtje”

Publikuar

-

Trajneri i ri i Laçit, Sulejman Starova ka folur sot për “Supersport”, ku ka treguar pse zgjodhi të vazhdojë karrierën e tij te kurbinasit, planet që ka për të ardhmen dhe preku edhe ndeshjen e radhës, atë kundër Flamurtarit.

“Kthehem pas një viti në Superiore. Falënderoj presidentin që më bëri ofertën, gjë që tregon se ka besim te unë. Rëndësi për mua ka që të arrijmë objektivat që ka Laçi, më pas të bëjmë futboll dhe të kënaqim tifozët.

“Laçi në gjysmën e kampionatit ka qenë më mirë se të gjitha ekipet tjera në fazën difensive. Megjithatë, këto javët e fundit ka pasur probleme dhe ne do të punojmë për të rregulluar fazën mbrojtëse”.

“Superliga është shumë e fortë, jo se nuk ka qenë ndonjëherë e fortë, por këtë sezon është e vështirë. Në këto kushte, çdo ndeshje është finale dhe e luftuar”, përfundoi Starova. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: