Connect with Us

Bayern Munich në telashe të mëdha/ Akuzohet nga UEFA për “F**k VAR”

Sport

Bayern Munich në telashe të mëdha/ Akuzohet nga UEFA për “F**k VAR”

Publikuar

-

Bayern Munich vihet nën akuzë nga UEFA, pasi tifozët bavarezë shfaqën një baner të paligjshëm, ku kritikohej VAR-i gjatë humbjes së Ligës së Kampionëve ndaj Liverpoolit.

Përdorimi i teknologjisë në futbollin gjerman është ndeshur me kundërshtime nga tribunat e stadiumeve atje. Edhe tifozët e Bayernit e kanë shprehur hapur zhgënjimin e tyre në përplasjen e së mërkurës në “Allianz Arena”.

Në baner lexohej: “Futbolli modern vret emocionet. F **k VAR! F **k UEFA!” Bayerni, gjithashtu, akuzohet për shkelje të rregullave të Champions-it, pasi Leon Goretzka mbante veshur fanellën e gabuar në humbjen 3-1. Mesfushori hyri në fushë si zëvendësues me fanellën që mbante logon e “Qatar Airways” dhe “T-Mobile”.

Neni 28 i Rregullores së UEFA-s thotë se ekipeve iu ndalohet të reklamojnë më shumë se një sponsor në fanellat që veshin në garat europiane. Rastet do të shqyrtohen nga trupa e Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës së UEFA-s, më 16 maj. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE