Connect with Us

VIDEO: Wolves mposht “Djajtë” / United jashtë FA Cup-it

Sport

VIDEO: Wolves mposht “Djajtë” / United jashtë FA Cup-it

Publikuar

-

Wolverhampton ka mposhtur 2-1 Manchester United në çerekfinalen e FA Cup. Me këtë rezultat, Wolves kalojnë në gjysmëfinalen e kompeticionit, ndërsa Djajtë janë eliminuar.

Ishte një sfidë e luftuar teksa vendasit janë duke kaluar një formë të mirë edhe në kampionat. Pas një pjese të parë pa gola, ishte Raul Jimenez, zbulimi i këtij sezoni në Premier League, ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e 70’.

Vetëm gjashtë minuta më pas, partneri i tij në sulm Diego Jota dyfishoi rezultatin duke vulosur fitoren e madhe të “Ujqërve”. Rashford u mundua të rikthente të tijtë në lojë, por goli i tij në minutën e 5-të shtesë ishte tepër vonë.

Një rezultat zhgënjyes, por United nuk ka kohë të mërzitet pasi luan në Champions League dhe lufton për një vend mes katër më të mirëve në kampionat. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Kjo është penalltia më e shëmtuar në histori, tifozët rrezikojnë jetën (video)

Publikuar

-

Në ndeshjen mes Nuneaton Sports dhe Stratford Town është goditur mbase penalltia më e keqe e historisë së futbollit. Me siguri kemi parë penallti të ekzekutuara në mënyrë më skandaloze, por asnjëherë nuk është vënë në rrezik jeta e tifozëve mbrapa portës. Lojtari i ekipit vendas, i cili luan në kategorinë e shtatë angleze, ka […]

LEXO TE PLOTE

Sport

EURO 2020: Ja 16 ekipet e kualifikuara deri tani

Publikuar

-

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme eliminatore, listës së ekipeve të kualifikuara për në Euro 2020 i janë shtuar edhe 4 ekipe të tjera: Gjermania dhe Holanda në Grupin C, Austria që renditet e dyta në grupin G dhe Kroacia e para në grupin E. Tani kanë mbetur edhe 8 vende, 4 prej të cilave […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020/ Gjermania kualifikohet me spektakël, Holanda kënaqet me barazim

Publikuar

-

Janë mbyllur ndeshjet eliminatore të darkës për Euro 2020. Në Grupin C, Gjermania fitoi 4-0 ndaj Bjellorusisë, duke prerë kështu zyrtarisht biletën për në Europian. Njeriu i ndeshjes ishte Toni Kroos, i cili shënoi dy gola dhe dha një asist. Golat e tjerë u shënuan nga Ginter dhe Goretzka. Miqtë humbën edhe mundësine e vetme […]

LEXO TE PLOTE