Connect with Us

Juventusi me sytë në Angli / Po vjen lojtari “i dështuar”?

Sport

Juventusi me sytë në Angli / Po vjen lojtari “i dështuar”?

Publikuar

-

Alexis Sanchez mund të rikthehet në Serinë A, këtë herë për të veshur fanellën e Juventusit (më parë ka luajtur me Udinese). Lajmin e konfirmojnë mediat italiane (calciomercato), sipas së cilave kampionët e Italisë janë në kërkim të një sulmuesi në rast se largohet Paulo Dybala.

Sanchez nuk ka dhënë atë që pritej me fanellën e Manchester United dhe është pranë largimit nga Premier League. Bisedimet mes palëve kanë nisur, me bardhezinjtë që kanë nisur të marrin informacionet e para. “Djajtë” janë në kërkim të një skuadre ku të shesin lojtarin, që ka një pagë të lartë, 20 milionë euro në sezon.

Pagesa e lartë që ka Sanchez mund të bëhet pengesë për këtë transferim te Juventusi edhe pse mësohet se kiliani është gati të sakrifikojë pagën e tij për të shkuar në një ekip ku mund të luajë më shumë. Aventura në “Old Trafford” ka qenë një makth për Sanchez, që mezi pret të nisë një faqe të re të karrierës së tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE