Connect with Us

NBA me spektakël / State shkatërron Oklahomën, shkëlqen Irving

Sport

NBA me spektakël / State shkatërron Oklahomën, shkëlqen Irving

Publikuar

-

Kampionët e Golden State kanë triumfuar 110-88 në fushën e Oklahomës, në përballjen e dy prej ekipeve më të mira në Konferencën e Perëndimit. Ndeshje e dominuar nga skuadra kampione, që pati epërsi në fushë gjatë gjithë kohës. Mungesa e Durant nuk u ndie fare tek Warriors, sfidë ku diferencën e bëri Curry, autor i 33 pikëve, mbështetur edhe nga Thompson me 23 pikë. Një ndeshje e dobët e Westbrook, që realizoi vetëm 7 pikë, ndërkohë që u dallua Paul George, me 29 pikë e 13 rebound, por që mbetën për statistikë.

Fiton edhe skuadra e San Antonio, që mundi 108-103 Portland në sekondat e fundit, duke korrur një fitore të rëndësishme për play off, shkruan Telesport. Ndeshje me luhatje, ku herë udhëhiqte njëra skuadër e herë tjetra, por në fund u shkëputën Spurs. DeRozan me 21 pikë ishte shënuesi më i mirë, ndërkohë që 7 lojtarë të San Antonio realizuan mbi 10 pikë. Ekipi i Dallas, falë 22 pikëve të Hardaway, mundi 121-116 Cleveland, takim i dominuar nga teksanët, ndërsa Utah Jazz mposhti 114-98 Brooklyn, ndeshje ku diferencën e bëri Mitchell me 24 pikë.

Në sekondat e fundit fiton edhe ekipi i Denver, që mundi 102-100 Indiana, ndeshje me rivalitet dhe emocione deri në fund. Miqtë kryesonin ndeshjen në minutat e fundit (Young 18 pikë e 10 rebound), por Denver përmbysi shifrat falë 26 pikëve të Jokic. Triumfon edhe skuadra e Boston, që mundi 129-120 Atlanta, sfidë ku u dallua Irving, autor i 30 pikëve e 11 rebound, ndërsa Phoenix mundi 138-136 New Orleans pas kohës shtesë (Booker 40 pikë e 13 asist).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: