Connect with Us

E bujshme nga Franca / PSG fiton apelin kundër UEFA-s në CAS

Sport

E bujshme nga Franca / PSG fiton apelin kundër UEFA-s në CAS

Publikuar

-

PSG ka fituar apelin e vet për të konsideruar të pavlefshëm hetimin e ri të UEFA-s për financat e klubit, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka vendosur që vendimi i marrë në hetimin e parë ishte përfundimtar dhe i vlefshëm.

Qershorin e shkuar Komisioni i Kontrollit Financiar të Klubeve në UEFA e mbylli një hetim në lidhje me dyshimet se PSG kishte shkelur rregulloren e Fair-Play financiar. Megjithatë, 9 ditë më vonë presidenti i Komisionit kërkoi që dosja të shqyrtohej nga e para.

Pas rishqyrtimit të dosjes UEFA vendosi që sjellja e PSG-së krijonte hapësira për hetim dhe vendosi që çështja të hapej sërish.

Megjithatë, PSG e çoi çështjen në CAS, duke kërkuar anulimin e vendimit, me arsyetimin se UEFA kishte shkelur rregullat e saj, duke mos e rihapur çështjen brenda afatit 10-ditor që përcakton rregullorja.

CAS ka vendosur që PSG ka të drejtë dhe ka urdhëruar UEFA-n që të mos e rihapë më çështjen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: