Connect with Us

Mesfushori i Kombëtares del kundër Strakoshës & Lenjanit/ Ata gabuan!

Sport

Mesfushori i Kombëtares del kundër Strakoshës & Lenjanit/ Ata gabuan!

Publikuar

-

Në konferencën për shtyp para dy ndeshjeve eliminatore të Europianit 2020, mesfushori Migjen Basha u shpreh se atmosfera në ekip është e mirë, për Strakoshën ishte vendimi i trajnerit, teksa shtoi se Lenjani  e ka marrë vetë vendimin, dhe se konkurrenca i bën mirë skuadrës. Ky është edicion i ri dhe pritet shumë.

Pritshmëritë “Të gjithë lojtarët e 2016 janë problem pasi shumica kanë lënë futbollin por edhe mosha dhe ka pasur ndryshime. Atmosfera është e mirë dhe nuk ka pasur probleme me përgatitje si gjithmonë. është ndeshja e parë dh është me rëndësi. Ne 2016 fituam ne Portugali dhe shkoi gjithçka mirë. Duhet një fitore patjetër pasi është e vështirë sepse kemi kundërshtar te fortë por duhet të marrim këto 3 pikë”.

“Trajneri ka vendosur që ne miqësore të testojë të rinj dhe është normale. Jemi lojtarë që po ikim dhe duhen rinovime dhe në teste nuk shkon gjithçka mirë. Në Ligën e Kombeve e nisëm mirë me fitore dhe më pas kishim humbje. Në Izrael nuk merituam të humbim nga rastet e kualiteti por edhe ndaj Skocisë u mbyll keq dhe kartoni i kuq ndryshoi gjithçka. Kur sheh 4-0 fillojnë kritikat.

“Është edicion i ri dhe presim të ndryshojmë. Shanset janë për të gjithë. Futbolli ka ndryshuar dhe nuk ka shumë konferenca. Nëse mendojmë se fitojmë lehtë në Andorrë ose Moldavi është gabim. Duhet edhe fat siç kishim ne Portugali. Nuk mund të behet më keq me rezultatet”.

“Nuk kemi filluar me detajet si do luajmë pasi dje ishte dita e parë dhe nuk ishim të gjithë. Sot do të na tregojë si do të luajmë dhe me Panuçin kemi luajtur ofensiv. Sa i përket karakteristikave tona janë disa ndeshje që duhet kujdes. Nuk mund të luash defensiv me Andorrës. Varet edhe kundërshtari që ke përballë”.

“Atmosfera është e mirë dhe Strakosha e Lenjani janë probleme nuk duhet të jenë në grup. Lenjani e ka marrë vet vendimin dhe nuk duhet të ndikojë. Për Strakoshën ishte gabim i tij dhe vendim i trajnerit. Ne duhet të jemi të përqendruar dhe të stërvitemi”.

Konkurrenca? “Mendimi është pozitiv dhe ka lojtarë të rëndësishëm se Abrashi e Kaçe, por jemi edhe ne pleqtë, une e Lediani. Konkurrenca shton përqindjen e stërvitjeve dhe shtyhet më shumë maksimumi”.

“Unë dhe Lediani jemi bashkë ka sa vite dhe nuk jemi ankuar asnjëherë nëse ishim apo jo titullarë. Jemi për ngjyrat kuqezi dhe nuk shoh interesin personal. Kombëtarja të ndihmon por nuk të sjell klub si Reali apo Barcelona. Jemi sjellë mirë dhe pa sjellë probleme dhe është element që mund të ndodhë në Kombëtare”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: