Connect with Us

Zbulohet historia / Berlusconi donte ta shiste Milanin te një princ saud

Sport

Zbulohet historia / Berlusconi donte ta shiste Milanin te një princ saud

Publikuar

-

Silvio Berluoni ka qenë padyshim një ndër presidentët më të suksesshëm të historisë së Milanit. Italiani qëndroi në krye të kuqezinjve për më shumë se 25 vite. Në periudhën që Berluskoni mendoi ta shiste klubin kuqezi, duket se fillimisht e ka ofruar te princi saud Al-Ualid bin Talal.

Ka qenë pikërisht ky i fundit që e ka zbuluar një prapaskenë të tillë në një intervistë. Princi saud ka thënë se e ka refuzuar blerjen e Milanit, pasi ishte i përqendruar për të investuar në vendin e tij dhe në fubollin e Arabisë Saudite.

“Berlusconi më ofroi Milanin dhe çmimi që më dha ishte shumë i favorshëm, por gjithsesi e refuzova një ofertë të tillë. Isha kundër asaj ideje, pasi doja që të investoja në vendin tim dhe në fubollin vendas”, përfundoi Al-Ualid bin Talal.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE