Connect with Us

VIDEO: Gjermania ka probleme / Barazim me Serbinë, dëmtohet Sane

Sport

VIDEO: Gjermania ka probleme / Barazim me Serbinë, dëmtohet Sane

Publikuar

-

Gjermani e Joachim Low nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në miqësoren e luajtur në Wolfsburg kundër Serbisë.

Rastet nuk u kanë munguar vendasve, por pasaktësia para portës, pritjet e bukura të Dmitrovic dhe disa ndërhyrje shpëtimtare të mbrojtjes, kanë bërë që serbët të largohen të pamposhtur nga Gjermania.

Ka qenë sulmuesi i Eintracht Frankfurt-it, Luka Jovic, që ka zhbllokuar ndeshjen me kokë pas vetëm 12 minutash lojës. 21-vjeçari ka realizuar golin e tij të parë për Serbinë me prekjen e parë të topit.

Goli që ka fiksuar shifrat në 1-1 ka ardhur në minutën e 69-të dhe është realizuar nga Leon Goretzka. Serbia e ka mbyllur ndeshjen me 10 lojtarë pas kartonit të kuq të marrë nga Pavkov, i cili ka bërë një ndërhyrje të frikshme nd aj Leroy Sane.

Një rezultat aspak i mirë për Gjermaninë në prag të ndeshjes që do të luajë në fushën e Holandës të dielën në mbrëmje, e vlefshme për javën e parë të Grupit C të fazës kualifikuese për Euro 2020.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: