Connect with Us

Deklarata më e fortë e javës/ Paul Pogba tërbon tifozët e Realit

Sport

Deklarata më e fortë e javës/ Paul Pogba tërbon tifozët e Realit

Publikuar

-

“Real Madrid është një ëndërr për të gjithë fëmijët, për të gjithë futbollistët, veçanërisht me Zidane. Unë jam i lumtur në Manchester, por nuk i dihet se çfarë rezervon e ardhmja”, këto ishin fjalët e Paul Pogba ditën e mërkurë, që tërhoqi vëmendjen e të gjithë opinionit sportiv.

Megjithatë mesfushori i Manchester United u kujdes që të vërë sërish balancat me një deklaratë “dashurie”, këtë radhë për Barcelonën, që i ka kundërshtarë në Champions League.

“Është ekipi më i mirë në botë, një ekip që është bukur ta shohësh teksa luan sepse janë gjithmonë të paparashikueshëm, ka lojtarë të mrekullueshëm, është një lojtar i jashtëzakonshëm si Messi që qëndron mbi të gjithë”, tha ylli i United.

Pogba shtoi se do të jetë speciale ndeshja kundër Barcelonës, edhe për faktin se i kanë eliminuar dhe është një mundësi për të shijuar një ndeshje të madhe. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: