Connect with Us

Skriniar kushton 100 mln euro / Flet menaxheri i interistit

Sport

Skriniar kushton 100 mln euro / Flet menaxheri i interistit

Publikuar

-

Mithat Halis, partner i kompanisë “Star & Friends”, që përfaqëson interesat e qendërmbrojtësit të Inter, Milan Skriniar, ka pranuar se Real Madrid dhe Barcelona janë interesuar për sllovakun.

“Real Madrid kërkon të blejë Skriniar, gjithashtu edhe Barcelona, që nëse bindin Interin, mund ta transferojnë futbollistin që këtë verë”.

“Skriniar ka një sjellje profesionale. Madrid kërkon ta marrë dhe mund ta bëjë, por në treg menaxherët janë si kanibalë që përpiqen të dërgojnë futbollistët te skuadrat që i duan”, vijoi Halis.

“Mino Raiola, që menaxhon Ibrahimovic dhe Pogba, kërkon ta bëjë këtë prej kohësh. Ai do Skriniar-in, por ai është një futbollist që i përket kompanisë sonë. Ne kemi një kontratë me atë”, sqaroi menaxheri i Skriniar.

“Inter i pagoi Sampdorias 28 milionë euro dhe vetëm 6 muaj më vonë, Manchester City ofroi 55 milionë. Tani vlera e tij konsiderohet rreth 100 milionë euro. Transferimi i mundshëm duket disi i komplikuar pikërisht për shkak të ndërhyrjes së këtyre ndërmjetësve kanibalë”, deklaroi Halis.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE