Connect with Us

VIDEO: Franca merr kreun e Grupit H / Festa nis me poker “Gjelash”

Sport

VIDEO: Franca merr kreun e Grupit H / Festa nis me poker “Gjelash”

Publikuar

-

Franca ka fituar me lehtësi 4-1 ndeshjen e luajtur në fushën e Moldavisë, e vlefshme për javën e parë të eliminatoreve për Euro 2020.

Kampionët e botës në fuqi kanë zgjidhur gjithçka në pjesën e parë. Griezmann ka zhbllokuar takimin me një gol të bukur në minutën e 24-t dhe Varane ka ka realizuar golin e dytë.

Goli i tretë i “Gjelave” ka ardhur në minutën e 36-të dhe është realizuar nga Olivier Giroud, i cili ka kapur David Trezegue në vendin e tretë të renditjes së golashënuesve të kombëtares franceze me 34 realizime.

Në minutat e fundit të takimit kanë ardhur edhe dy gola të tjerë: Mbappe ka kompletuar “pokerin” e miqve në t ë 87-ën, ndërsa Ambrose ka realizuar golin e nderit të Moldavisë.

Falë këtij rezultati, skuadra e Deschamps ndodhet në vendin e parë të renditjes, e ndjekur nga Turqia, që mposhti Shqipërinë 2-0 mbrëmjen e sotme, dhe nga Islanda, që ka fituar 2-0 në fushën e Andorrës, kundërshtari i ardhshëm i kuqezinjve të Panucci-t.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE