Connect with Us

VIDEO: Shqipëria e nis me dështim / Tifozët i dalin kundër Panuccit

Sport

VIDEO: Shqipëria e nis me dështim / Tifozët i dalin kundër Panuccit

Publikuar

-

Shqipëria e ka nisur me humbje rrugëtimin për në “Euro2020”, pasi që në në ndeshjen e parë kualifikuese kundër Turqisë, janë mposhtur 2-0. Në “Loro Boriçi”, kuqezinjtë tanë bënë një start perfekt, duke qenë shumë të rrezikshëm. Në 20 minutat e para, krijuam raste të pastra për të shënuar, por Balaj dhe Balliu nuk u treguan të saktë para portierët.

Në minutën e 21’, Gjimshiti dhe Xhaka nuk merren vesh me njëri-tjetrin dhe Turqia ndëshkon. Jilmaz merr një pasim të mirë nga Tosun dhe godet menjëherë nga brenda zonës, duke kaluar në avantazh miqtë. Kombëtarja jonë u shokua për disa minuta, por sërish tentoi të reagonte dhe t’i afrohet portës.

Uzuni bëri shumë mirë dhe u shfaq dy herë para portës së Turqisë. Fillimisht, sulmuesi nuk kontrollon mirë një pasim perfekt nga Hysaj, ndërsa në rastin e dytë gjuan me të majtën, por pret portieri mik. Në pjesën e dytë, ritmi i tanëve ra ndjeshëm dhe Turqia ndëshkoi sërish.

Mesfushori i Milanit, Hakan Çalhanoglu shënon një supergol, duke marrë topin nga mesi i fushës dhe duke shënuar një gol shumë të bukur. Ky gol i preu gjunjët lojtarëve kuqezi, që nuk arritën më të reagonin dhe sfida u mbyll 0-2 në favor të Turqisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE