Connect with Us

De Biasi ka refuzuar një ekip italian / “Oferta më joshi, por Shqipëria…”

Sport

De Biasi ka refuzuar një ekip italian / “Oferta më joshi, por Shqipëria…”

Publikuar

-

Gianni De Biasi mbetet trajneri më i suksesshëm i Shqipërisë. Kualifikimi në “Euro2016” ishte një ëndërr e kthyer në realitet dhe tekniku italian arriti të na dhuronte emocione të forta. Kombëtarja jonë ishte kthyer në një nga ekipet më simpatike të Europës, cinike deri në palcë dhe një bunker i vështirë për t’u çarë dhe nga ekipet me sulmin më të fortë.

Në kohën kur ishte në krye të pankinës tonë, De Biasi u kthye në monoton, pasi në konferencat për shtyp më shumë fliste për ofertat që kishte marrë nga skuadrat e tjera, se sa për ecurinë e ekipit. Në një intervistë “La Gazzetta Dello Sport”, ai ka treguar dhe një herë se ka refuzuar ekipin e Palermos në kohën që ishte në krye të kombëtares sonë.

“Herën e parë që më ka kontaktuar Zamparini ishte në Seria A kur vendosi të largonte De Zerbin. Isha në kontratë me Shqipërinë. Oferta më joshi, por nuk mund ta pranoja”, – tregoi De Biasi. Ky i fundit duket i joshur nga një rikthim në Shqipëri në krye të kombëtares tonë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Nuk i punon më “pistoleta”/ Dështaku i Milanit drejt Bundesligës

Publikuar

-

Një vit më parë i bëri të ëndërrojnë tifozët e Milanit, por nisja e këtij sezoni për polakun Piatek me kuqezinjtë është një dështim total, duke arritur të realizojë vetëm 3 gola në 14 ndeshje. Tashmë, ish-sulmuesi i Genoas mund të largohet nga kuqezinjtë ndoshta që në merkaton e janarit, me Ibrahimovic që është gjithnjë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Guardiola fiksohet keq me yllin e Interit, gati 111 milionë euro

Publikuar

-

Forma e mirë e shfaqur këtë sezon nga Lautaro Martinez e ka kthyer atë në një nga lojtarët më të kërkuar të momentit. Barcelona ka kohë që e monitoron me kujdes situatën, por në ditët e fundit duket se edhe Manchester City i Guardiolës ka shfaqur interes për sulmuesin argjentinas. ”Ne e pëlqejmë Lautaron. Ai […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Gjici jep lajmin e madh: Ja kur do e kenë gati kuksianët stadiumin e ri

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, njëherazi edhe kryetar i bashkisë Kukës, ishte i pranishëm ditën e sotme duke inspektuar punimet në stadiumin që po rindërtohet “Zeqir Ymeri”. Teksa pa ecurinë e punimeve, Gjici u ndal në fjalën e tij për mediat. Numri një i verilindorëve u shpreh se punimet po ecin mirë, dhe stadiumi po […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Ngo rrëfen tmerrin e tërmetit: Iu drejtova zotit në shqip si ju, ja çfarë i thashtë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo, duket se e ka përjetuar vërtetë keq tërmetin shkatërrues që goditi Shqipërinë në datën 26 nëntor. Në një rrëfim për “Supersport”, anglezi deklaron se një ndjenjë të tillë e përjetonte për herë të parë në jetën e tij, dhe tregon me detaje momentet dhe veprimet e tij në ato orë […]

LEXO TE PLOTE