Connect with Us

Gjermania fitoi në fund ndaj Holandës/ Neuer: Ishim super!

Sport

Gjermania fitoi në fund ndaj Holandës/ Neuer: Ishim super!

Publikuar

-

Manuel Neuer ishte një nga lojtarët më të mirë për skuadrën e Gjermanisë. Kapiteni i “Pancerave” arriti të shpëtonte në dy raste portën e tij. Rajyn Babel në pjesën e parë u ndal nga kapiteni gjerman që i mohoi atij një gol të pastër. Pas ndeshjes, Nojer pranoi se kjo fitore u arrit me shumë vuajtje për skuadrën tij.

“Në ndeshjet e fundit ndaj Holandës kemi qenë ne ata që kemi pësuar gol në fund”, tha Neuer. “Tani ishte radha jonë që të buzëqeshnim. Ishte një pjesë e parë e luftuar nga ne dhe ata. I hapëm shumë probleme atyre duke shënuar dy herë në pjesën e parë. Mund të kishim bërë më shumë nëse do të ishim treguar më të saktë përpara portës”. Neuer pranon që skuadra vendëse ishte më superiore në pjesën e dytë, duke rrezikuar disa herë për të kthyer rezultatin.

“Luajtëm kundër një kundërshtari shumë të fortë në fushën e tyre. Holanda është skuadra e momentit dhe kjo u pa edhe në pjesën e dytë ku ata barazuan. Por ne jemi Gjermania dhe treguam deri në sekondat e fundit se kishim ardhur këtu për të fituar. Ia dolëm dhe për këtë duhet të jemi krenarë. Kjo fitore na jep shpresë për të ardhmen”, përfundoi kapiteni i gjermanëve dhe i bavarezëve, Manuel Neuer. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

De Biazi: Edi Rama trullosi pasanikët e Europës, Italia nuk do jetë më kurrë si më parë për shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi është nga ata që lënë gjurmë. Kush ka dyshime për këtë, duhet të pyesë tifozët e Torinos. Le t’u marrin atyre një opinion për kryeveprën që bëri trajneri i parë në epokën e Urbano Kairos. Asokohe, trajneri dhe presidenti realizuan diçka fantastike. Ishte sezoni 2005-2006. Ose hidhuni një sy për pak sekonda […]

LEXO TE PLOTE