Connect with Us

Skandal me biletat në Mal të Zi / Tifozët anglezë do “testohen”

Sport

Skandal me biletat në Mal të Zi / Tifozët anglezë do “testohen”

Publikuar

-

Nevojitet të kalohet një testim malazezi për tu futur në stadium. Është pikërisht kjo ajo me të cilën do të përballen tifozët e Anglisë, të cilët kanë udhëtuar drejt Malit të Zi, për ndeshjen e dytë të kualifikimit për në Euro 2020.

Një vendim i veçantë ky i autoriteteve vendase me qëllim evitimin e kontakteve dhe infiltrimeve, pasi qindra tifozë anglezë kanë blerë biletat e sektorit vendas.

Ndryshe nga herët e tjera, tifozët nuk do të spostohen në sektorin e miqve, por do të përjashtohen nga stadiumi. Disa prej këtyre tifozëve madje i kanë blerë biletat nëpërmjet federatës malazeze, duke treguar pasaportat, por edhe ata gjithashtu do të largohen.

Federata malazeze e ka klasifikuar këtë si një gafë administrative dhe sipas asaj që raporton policia lokale për “Sky Sports UK” çdo tifoz anglez që do të gjendet brenda stadiumit në sektorin e tifozëve malazezë, nuk do të transferohet në sektorin anglez, sikurse ka ndodhur herë të tjera, por do të përjashtohet menjëherë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE