Connect with Us

Djokovic pëson disfatën e radhës / Dështon kundër vendit të 25-të

Sport

Djokovic pëson disfatën e radhës / Dështon kundër vendit të 25-të

Publikuar

-

Pas eliminimit 10 ditë më parë në turneun masters të Indian Wells sot ka ardhur një tjetër dështim për numrin 1 në botë për meshkuj, serbin Novak Djokovic. Ai u eliminua në raundin e tretë të turneut Masters të Majemi. Serbi u mund 2-1 (6-1, 5-7, 6-3) nga spanjolli Roberto Bautista Agut, numri 25 në botë. Kjo është fitorja e dytë radhazi e spanjollit karshi Djokovic, dy fitore që vijnë pas 7 humbjesh radhazi në përballjet direkte.

Një ndeshje mjaft e mirë e Bautista Agut, që e dominoi ndeshjen dhe ishte superior karshi Djokovic, pavarësisht se serbi fitoi setin e dytë. Djokovic ka triumfuar 6 herë në Majemi, për herë të fundit 3 vite më parë, por tashmë nuk arrin të rikthehet fitues në këtë turne. Pavarësisht eliminimit, numri 1 në botë nuk e rrezikon kreun, pasi mungon në këtë turne Rafael Nadal, ndërsa zvicerani Roger Federer do të luajë ndaj Daniil Medevedev në raundin e tretë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE