Connect with Us

Nuk do ta besoni dot!/ Projektohet shkëmbimi i bujshëm mes Realit dhe Juventusit

Sport

Nuk do ta besoni dot!/ Projektohet shkëmbimi i bujshëm mes Realit dhe Juventusit

Publikuar

-

Për momentin është thjesht një ide, por shkëmbimi mes Toni Kroos dhe Miralem Pjanic, është një nga mundësitë e merkatos së kësaj vere.

Zërat nga Spanja, shprehen se mesfushori boshnjak i Juventusit, është sërish nën radarët e presidentit Florentino Perez, pasi e provoi edhe verën e kaluar. Gjithashtu, Pjanic pëlqehet edhe nga trajneri Zidane.

Dhe për të arritur tek ky shkëmbim, po mendohet që në Torino të ofrohet gjermani Toni Kroos. Për momentin Juventusi është frenuar prej rrogës: Pjanic fiton 6.5 milionë euro në vit, ndërsa Kroos pothuajse dyfishin.

Gjithsesi, “Tuttosport” raporton se drejtori Fabio Paratici, mund të bënte një sforco ekonomike, pasi të vlerësojë edhe anën teknike të këtij operacioni. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: