Connect with Us

Reali shet Kroos për yllin e Juventusit / A do kryhet shkëmbimi?

Sport

Reali shet Kroos për yllin e Juventusit / A do kryhet shkëmbimi?

Publikuar

-

Real Madrid është gati të lërë të largohet Toni Kroos , vetëm me qëllimin që Miralem Pjanic të mbërrij në “Bernabeu”, të dy nga 29 vjeç (Pjanic i mbush me 2 prill).

Mediet në Spanjë kanë bërë me dije se Florentino Perez po kërkon që të realizohet një shkëmbim kokë më kokë mes dy mesfushorëve, por nga ana tjetër Juventus nuk duket se janë të tunduar nga kjo ofertë.

“Tuttosport” ka bërë me dije se drejtori sportiv, Fabio Paratici po analizon termat ekonomike dhe ato taktikë. Aktualisht Pjanic merr 6.5 milionë euro në sezon tek Juventus, ndërsa Kroos dyfishin e pagës së tij. Për këtë duket se bardhezinjtë i tremben një shpenzimi tjetër, duke qenë se boshnjaku iu ofron sigurinë që kanë nevojë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: