Connect with Us

Ish-golashënuesi i njohur frikëson Barçën/ Ata do të eliminohen në çerekfinalen e Champions League

Sport

Ish-golashënuesi i njohur frikëson Barçën/ Ata do të eliminohen në çerekfinalen e Champions League

Publikuar

-

Ish-sulmuesi i Manchester United, Diego Forlan, beson se “Djajtë e Kuq” përbëjnë shqetësim serioz për Barcelonën dhe Lionel Messin, mund t’i eliminojnë ato në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Skuadra nga “Old Trafford” do të përballet me katalanasit muajin e ardhshëm, pas përmbysjes dramatike kundër PSG, në raundin e dytë të këtij kompeticioni. Të besuarit e Gunnar Solskjaer renditen të pestët në Premier League, por janë “ringjallur” nën drejtimin e trajnerit norvegjez. Barcelona duket në rrugë të mbarë për më shumë se një titull në këtë sezon.

Diego Forlan, i cili fitoi dy trofe gjatë dy viteve të tij në “Old Trafford”, foli për shanset e Manchester United kundër gjigantëve spanjollë: “Do të jetë një ndeshje ndryshe kundër Barcelonës. Manchester United ka një ekip shumë të mirë dhe në futboll nuk e dini kurrë se çfarë ndodh. Muajt e fundit ka zhvilluar ndeshje vërtet të mira, pas një fillimi të vështirë. Në përbërje ka lojtarë mjaft të mirë. Manchester United bën mirë edhe larg shtëpie, siç e tregoi në Paris, ndaj mund të ketë mundësi reale për eliminimin e Barcelonës”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: