Connect with Us

Ish-ylli i madh francez zbulon kërcënimin që i bëri Ronaldinhos/ Të bëj për spital nëse…

Sport

Ish-ylli i madh francez zbulon kërcënimin që i bëri Ronaldinhos/ Të bëj për spital nëse…

Publikuar

-

Claude Makelele, ish-lojtar i Marseille, Celta, Real Madrid, Chelsea dhe PSG, ndër të tjera, ka dhënë një intervistë për William Gallas në programin e këtij të fundit, që transmetohet në “RMC Sport”. Aty tregoi disa anekdota të kohës së tij si futbollist profesionist.

Njëra prej tyre ishte përpjekja për të frikësuar Ronaldinho gjatë njërës prej përplasjeve që kishin në Ligën e Kampionëve. Makelele e kishte kërcënuar se do ta dëmtonte atë, duke e ditur se “magjive” të brazilianit me topin ishte thuajse e pamundur t’iu bëhej ballë. Në një moment të ndeshjes, francezi shkoi tek ish-ylli brazilian dhe i tha: “Unë preferoj të merremi vesh me të mirë, por, nëse përdor ato fintet tuaja si në “PlayStation”, atëherë do të të bëj për spital…”.

Claude Makelele foli edhe për Zinedine Zidane, me të cilin ndanë të njëjtën dhomë zhveshje si lojtarë, qoftë te Real Madridi, qoftë në kombëtaren franceze, duke e quajtur “një artist”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: