Connect with Us

Kush e ka mallkuar Interin?/ Humbet yllin e madh para supersfidës

Sport

Kush e ka mallkuar Interin?/ Humbet yllin e madh para supersfidës

Publikuar

-

Eshtë futbollisti i momentit dhe ai që ka zëvendësuar Mauro Icardin te Interi. Goli me penallti në derbi i ka dhënë një tjetër dimension, teksa tifozët e duan edhe më shumë pas ngjarjeve që çuan në heqjen e shirtit për ish-kapitenin Icardi dhe faktit që ai qëndroi jashtë thuajse 40 ditë.

Por, Latuaro Martinez, që është rikthyer nga impenjimet me kombëtaren e Argjentinës, ku shënoi edhe gol, rrezikon të mos luajë ndaj Lazios. Përballë ekipit të Inzaghit, Spalletti ka humbur mbrojtësin De Vrij, por edhe “demi” është në rrezik.

Gjendja e tij fizike nuk është aspak e mirë, edhe pse koha në dispozicion është dy ditë, ndaj mund të rikuperojë, të paktën për të qenë në stol.

Lautaro është dëmtuar në sfidën ndaj Marokut, duke lënë fushën për një stërmundim muskuli. Nuk është asgjë serioze, por duhet ndjekur se si do të përgjigjet trupi i tij.  Ndërkohë, gati do të jetë Mauro Icardi, që ka rinisur stërvitjen me grupin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: