Connect with Us

Ylli serb kërkohet nga Barcelona, Reali & Bayerni/ Fati i tij është në duart e një shqiptari

Sport

Ylli serb kërkohet nga Barcelona, Reali & Bayerni/ Fati i tij është në duart e një shqiptari

Publikuar

-

Luka Jovic është kthyer në një ndër futbollistët më të kërkuar në planet. Sulmuesi serb ka spikatur në dy sezonet e fundit në Bundesligë me golat e tij të shumtë, që marrin akoma më shumë vlerë po të marrim parasysh faktin se Jovic është vetëm 21 vjeç.

Të gjitha klubet që janë të interesuara për shërbimet e serbit, duhet të negociojnë me drejtuesit e Eintracht Frakfurt dhe me agjentin e lojtarit, i cili është një shqiptar. Bëhet fjalë për një emër të njohur si Fali Ramadani.

Shqiptari nga Tetova punon prej dekadash në këtë industri dhe fokusohet më së shumti te futbollistët që luajnë në Gjermani. Krahas Jovic, ndër lojtarët më me emër që Ramadani ka në menaxhim janë Ivan Perisic, Kalidou Koulibaly, Miralem Pjanic etj. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Nuk i punon më “pistoleta”/ Dështaku i Milanit drejt Bundesligës

Publikuar

-

Një vit më parë i bëri të ëndërrojnë tifozët e Milanit, por nisja e këtij sezoni për polakun Piatek me kuqezinjtë është një dështim total, duke arritur të realizojë vetëm 3 gola në 14 ndeshje. Tashmë, ish-sulmuesi i Genoas mund të largohet nga kuqezinjtë ndoshta që në merkaton e janarit, me Ibrahimovic që është gjithnjë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Guardiola fiksohet keq me yllin e Interit, gati 111 milionë euro

Publikuar

-

Forma e mirë e shfaqur këtë sezon nga Lautaro Martinez e ka kthyer atë në një nga lojtarët më të kërkuar të momentit. Barcelona ka kohë që e monitoron me kujdes situatën, por në ditët e fundit duket se edhe Manchester City i Guardiolës ka shfaqur interes për sulmuesin argjentinas. ”Ne e pëlqejmë Lautaron. Ai […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Gjici jep lajmin e madh: Ja kur do e kenë gati kuksianët stadiumin e ri

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, njëherazi edhe kryetar i bashkisë Kukës, ishte i pranishëm ditën e sotme duke inspektuar punimet në stadiumin që po rindërtohet “Zeqir Ymeri”. Teksa pa ecurinë e punimeve, Gjici u ndal në fjalën e tij për mediat. Numri një i verilindorëve u shpreh se punimet po ecin mirë, dhe stadiumi po […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Ngo rrëfen tmerrin e tërmetit: Iu drejtova zotit në shqip si ju, ja çfarë i thashtë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo, duket se e ka përjetuar vërtetë keq tërmetin shkatërrues që goditi Shqipërinë në datën 26 nëntor. Në një rrëfim për “Supersport”, anglezi deklaron se një ndjenjë të tillë e përjetonte për herë të parë në jetën e tij, dhe tregon me detaje momentet dhe veprimet e tij në ato orë […]

LEXO TE PLOTE