Connect with Us

E bujshme/ Spalletti përjashton Icardin për ndeshjen e madhe

Sport

E bujshme/ Spalletti përjashton Icardin për ndeshjen e madhe

Publikuar

-

Mauro Icardi nuk do të grumbullohet për ndeshjen që Inter-i do të luajë kundër Lazios të dielën në mbrëmje në “San Siro”. Lajmin e ka dhënë trajneri i zikaltërve, Luciano Spalletti, në konferencë për shtyp.

“Mauro është stërvitur, por nuk është akoma gati dhe nuk mendoj se do të ishte në gjendje të na ndihmonte për këtë ndeshje. Për këtë arsye kam vendosur të mos e grumbulloj kundër Lazios”, ka thënë Spalletti.

“Lazio? Po zhvillon një kampionat shumë të mirë edhe në këtë sezon. Simone Inzaghi e bën skuadrën të luajë shumë mirë. Janë tri pikë të rëndësishme, sepse do të luajmë kundër një rivali direkt”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: