Connect with Us

Me këta lojtarë do shkojmë në Euro 2020?/ Mbrojtësin e kombëtares e përjashtojnë nga ekipi

Sport

Me këta lojtarë do shkojmë në Euro 2020?/ Mbrojtësin e kombëtares e përjashtojnë nga ekipi

Publikuar

-

Një lajm aspak i mirë ka ardhur nga Zvicra për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti. Ky i fundit, së bashku me katër futbollistë të tjerë të Grasshopper, janë përjashtuar nga ekipi nga trajneri i ri Tomislav Stipiç.

Vendimi për përjashtimin e lojtarëve është marrë gjatë fazës përgatitore, e zhvilluar në liqenin Garden, aty ku u vu re mungesa e lojtarëve. Grasshopper ka bërë një sezon jo të mirë, teksa aktualisht ndodhet në vend të fundit në kampionatin zviceran dhe lufton për mbijetesë.

Për gazetën prestigjioze zvicerane, trajneri Stipiç është shprehur: “Ata nuk ishin me ne në Itali. Nuk janë më në ekip”, ka deklaruar shkurtimisht, duke mos dhënë shpjegime rreth përjashtimit të lojtarëve.

Kujtojmë që Ajeti është grumbulluar vazhdimisht me Kombëtaren tonë, edhe pse si në Serie A me Torinon dhe Crotonen apo dhe në Zvicër nuk ka dhënë thuajse asgjë. Gjithmonë fajin e paskan të tjerët apo ka diçka që nuk shkon me mbrojtësin shqiptar? Me futbollistë që nuk luanë në klubet e tyre, madje akoma dhe më keq që përjashtohen nga klubet e tyre nuk mundet Shqipëria të shkojë dot në Euro 2020. Diçka duhet të ndryshojë! /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: