Connect with Us

Lazio mundi Interin në “San Siro”/ Shkëlqen Strakosha, ja me çfarë note u vlerësua

Sport

Lazio mundi Interin në “San Siro”/ Shkëlqen Strakosha, ja me çfarë note u vlerësua

Publikuar

-

Thomas Strakosha ishte një nga lojtarët më të mirë në fushën e lojës, në fitoren ndaj Interit mbrëmjen e djeshme. Portieri i kombëtares shqiptare, bëri pritje shpëtimtare për Lazion në fushën e Inter, duke i ruajtur deri në fund avantazhin e 0-1 me gol të Milinkoviç-Saviç.

Kështu Lazio mori tre pikë të rëndësishme duke u afruar me Milanin e vendit të katërt, ndërkohë që kryeqytetasit kanë dhe një ndeshje më shumë në dispozicion.

Strakosha ishte padyshim njeriu i ndeshjes me pritjet e tij, të cilat shpëtuan disa herë Lazion nga ndëshkimi. Sajti i njohur sportiv, “Sofascore” e ka përzgjedhur Thomas Strakoshën në formacionin e më të mirëve në Serinë A të Italisë, duke i dhënë notën 8.6.


/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: