Connect with Us

Mick Schumacher debuton në Formula 2/ Gara e parë nuk shkoi siç pritej

Sport

Mick Schumacher debuton në Formula 2/ Gara e parë nuk shkoi siç pritej

Publikuar

-

Mick Schumacher, djali i Michael Schumacher, ka debutuar në Botërorin e Formula 2, ku në garën e zhvilluar të shtunën në Bahrein është renditur në vendin e tetë. Për pasojë, piloti 20-vjeçar gjerman e nisi garën e sprintit ditën e diel nga vija e parë, por pa sukses, pasi u rendit në vendin e gjashtë.

Kjo garë e parë sezonale e Botërorit të Formula 2 u fitua nga piloti italian Luca Ghiotto, duke marrë edhe kreun e renditjes. Ndërsa Mick Schumacher grumbulloi 8 pikë pas garës së parë sezonale, duke mos arritur atë që pritej.

Këtë javë, Mick, që në F2 garon me makinën Prema, do të testojë në pistën e Bahrein fillimisht makinën Ferrari (më 2 prill) dhe më pas atë Alfa Romeo (më 3 prill). Gara e radhës së Botërorit të Formula 2 është në Azerbajxhan. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: