Connect with Us

I “çmenduri” i Serie A godet sërish/ Kur isha 14 vjeç përfundova në burg për shkak të… dashurisë

Sport

I “çmenduri” i Serie A godet sërish/ Kur isha 14 vjeç përfundova në burg për shkak të… dashurisë

Publikuar

-

Massimo Ferrero njihet mirë në futbollin italian. Ai është një karakter unik, por kurrë banal. Eshtë folur mjaft për deklaratat e tij, se do të merrte drejtimin e Romës në rast të lamtumirës së James Pallotta, e mjaft të tjera.

Presidenti i Sampdorias u kthye për publikun me një “zbulim” të pathënë më parë, teksa po fliste në “Domenica In”: “Në moshën 14-vjeçare përfundova në një burg për minorenë, nëna ime më dërgonte cigare fshehurazi (kontrabandë). As kam përdhunuar e as kam vjedhur, thjesht një histori adoleshence.

Isha në marrëdhënie dashurie me vajzën e një polici bashkiak, që nuk ishte dakord me lidhjen tonë. Ai ishte i sëmurë nga mendja. Ndalova, teksa isha mbi motor, dhe i dhashë një shuplakë. Kështu, më denoncoi dhe më futi në burg”.

Ferrero shpreh kënaqësi të madhe që e mundi Milanin, duke rihapur garën për një vend në Ligën e Kampionëve. Numri një i Sampdorias nuk pranon diskutime e polemika mbi arbitrimin: “Ne i mposhtëm në fushë kuqezinjtë, nuk ka justifikime. Leonardo thotë se ka ptetendime për gjykimin, por nuk ka të drejtë. Në Milano na vodhën, në fazën e parë, me Higuain që e mori topin me dorë. Unë u largova pa thënë asgjë”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: