Connect with Us

Tefik Osmani thumbon Gaz Demin/ Ato 20 mijë euro mi jep pas emisionit

Sport

Tefik Osmani thumbon Gaz Demin/ Ato 20 mijë euro mi jep pas emisionit

Publikuar

-

Presidenti i Partizanit, Gazment Demi, si dhe mbrojtësi i Teutës, Tefik Osmani, kanë shkëmbyer mbrëmë disa batuta në emisionin “Rubrika Sportive” ku me shumë humor kanë komentuar rivalitetin e gjatë mes Partizanit dhe Skënderbeut në vitet e kaluara.

“Shkuat në Champions falë Skënderbeut, si nuk na dhatë një darkë, ndonjë gjë. Shohim kështu nëpër studio faleminderit, po asnjë gjë tjetër”, tha mbrojtësi. Nuk vonoi kundërpërgjigja e numrit një të Partizanit. “Atë vit dhashë 20 mijë euro për pushimet tuaja, por një person i shkarkuar nga klubi mora vesh se nuk ua dha. Meqë ishit me pushime”. “Mi jep pas emisionit nuk ka probleme”, vijoi mbrojtësi.

Batutat vazhduan edhe më vonë, përsëri për këtë rivalitet mes skuadrave. “Partizani nuk ka bërë ndonjë ndeshje shumë të mirë që edhe presidenti të dalë i lumtur nga stadiumi, Kurse Skënderbeu pa filluar kampionati thuhej është ai, janë 3-4 vende bosh pastaj…” tha mbrojtësi, i ndërprerë nga Demi. “Vinte Safeti pastaj të tjerët… Ka të drejtë, se ka qenë vetë te Korça”, tha Demi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: