Connect with Us

U operua në mushkëri / Lojtari i Partizanit del nga spitali

Sport

U operua në mushkëri / Lojtari i Partizanit del nga spitali

Publikuar

-

Ka marrë fund kalvari i vuajtjeve të mesfushorit Bruno Telushi! Vlonjati ka dalë nga spitali dhe tani do të nisë fazën e rikuperimit me shpresën e mirë për të ndihmuar sërish ekipin deri në fund të sezonit. Lojtari u detyrua të operohej në mushkëri, pasi kishte probleme.

Doktorët e mbajtën nën vëzhgim të rreptë dhe vendosën që “ushtari i kuq” të operohej. Klubi i kuq dha lajmërimin se operimi ka shkuar mirë për vlonjatin dhe tani e presin në fushën e blertë.

Telushi ka mbajtur një peshë të madhe te Partizani këtë sezon duke qenjë një nga seantorët e skuadrës së kuqe. Ai ka shënuar 7 gola në 25 ndeshje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: