Connect with Us

Artan Hoxha bën thirrjen e fortë/ Sot kampionët kanë nevojë për ju

Sport

Artan Hoxha bën thirrjen e fortë/ Sot kampionët kanë nevojë për ju

Publikuar

-

artan hoxha rrefen detajet e organizimit te policise diten e neserme

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka reaguar në lidhje me ndeshjen që pritet të mbahet sot në stadiumin e Laçit për cerekfinalet e Kupës së Republikes, Laci vs Tirana.

Në një postim në rrjetet sociale, Artan Hoxha thekson se asnjë forcë speciale e Policisë së Shtetit nuk do të jetë sot në Laç për të siguruar jetën e futbollistëve të ekipit të Tiranës,  24 herë kampionëve të Shqipërisë.

Sipas gazetarit Hoxha, “Ne Tirane, sot opozita ka proteste dhe gjithe Forcat e Nderhyrjes se Shpejte (FNSH) jane te angazhuara per ruajtjen e rendit dhe sigurise te parlamentit dhe institucioneve shteterore.
Trupat e repartit special RENEA, jane te angazhuara ne aksionet antikrim ne Shkoder, ku pas vrasjes se vellezerve Bilali fundjaven e kaluar, rendi dhe siguria jane cenuar rende.
Policia e Shtetit nuk disponon forca te tjera speciale vec ketyre me siper.”

Në këto kushte ai ka një thirrje për tifozët e KF Tirona.

“Ne keto kushte, e vetmja “force speciale” qe mund te jete ne mbrojtje te rezultatit sportiv, te paprekshmerise se ndeshjes dhe sigurise se jetes te futbollisteve te 24 here kampioneve te Shqiperise, KF TIRONA, jane tifozet dhe dashamiresit e saj.
Tirona Fanatics,
Ëest Boys,
tifoze te pangazhuar ne tifogrupe,
dashamires,
admirues te KF Tirana,
sot skuadra juaj ka nevoje me shume se kurre per ju…”-shkruan ndër të tjera Artan Hoxha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: