Connect with Us

De Biasi aplikon për punë/ Pret përgjigje nga… Azia

Sport

De Biasi aplikon për punë/ Pret përgjigje nga… Azia

Publikuar

-

Gianni De Biasi është padyshim një ndër trajnerët më të dashur për ne, kjo dhe për faktin e thjeshtë, që ishte protgonist në arritjen historike të pjesëmarrjes në Euro 2016. Trajneri italian, që nga periudha kur u largua nga stoli i kombëtares sonë, kaloi te Alavesh dhe tashmë nuk është në krye të asnjë ekipi.

Gjithsesi, kjo gjë jo dhe për shumë kohë me sa duket. Siç raportohet së fundmi nga mediat, ish-numri një i stolit tonë, është një kandidat potencial për t’u bërë trajneri i ri i kombëtares së Indisë. Në garë me 62-vjeçarin janë dhe emra të mëdhenj si Sven Goran Eriksson, apo dhe Sam Allardyce, por De Biasi shihet si favorit.

Siç thuhet në media, italiani ka aplikuar për të qenë trajner i kombëtares indiane, pasi federata kishte hapur aplikimet. Trajneri i ri pritet të përfitojë 350-400 mijë dollarë në sezon. Një shumë e majme, duke ditur nivelin e futbollit që ka një vend si India. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: