Connect with Us

VIDEO: Valencia “shemb” Realin / As Zidane nuk e shpëton dot

Sport

VIDEO: Valencia “shemb” Realin / As Zidane nuk e shpëton dot

Publikuar

-

Real Madrid është mposhtur 2-1 nga Valencia në Mestalla. Kjo ishte humbja e nëntë e Los Blancos në kampionat, e para e Zidane që pas rikthimit.

Megjithëse miqtë dominuan në mbajtjen e topit, vendasit ishin më të saktë përpara portës.

Ishte GUedes ai që golin e avantazhit për spanjollët në minutën e 35 të takimit.

Pas pushimit, reagimi i Los Blancos nuk erdhi dhe në minutën e 83’ Valencia shënoi golin e nokautit me ish-madrilenin Garay.

Në fund Real shënoi golin e nderit me Karim Benzema. Gjithsesi kjo është një humbje që nuk rrezikon kualifikimin në Champions League për Realin, pasi distanca me vendin e katërt është shumë e madhe.

Ndërsa Valencia i afrohet Getafe-s dhe do të luftojë deri në fund për një vend mes katër më të mirëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE