Connect with Us

Harrojeni Messin & Ronaldon/ Ky futbollist bën atë që të tjerët nuk do e arrijnë dot kurrë

Sport

Harrojeni Messin & Ronaldon/ Ky futbollist bën atë që të tjerët nuk do e arrijnë dot kurrë

Publikuar

-

Quhet Bernaldo Manzano, që sot mund ta quajmë shkurt Legjendë!

Po flasim për një mesfush28-vjeçar nga Venezuela, i cili luan për Deportivo Laran, klub që këtë të mërkurë ka bërë diçka të pabesueshme, duke luajtur në harkun e 5 orëve 2 ndeshje: fillimisht duke fituar 3-2 me rezerva në transfertë ndaj Llaneros, për kampionat, dhemë pas duke fituar 2-1 ndaj Huracan, në Copa Libertadores.

Pikërisht në ndeshjen për kompeticionin më të madh për klube në Amerikën e Jugut Manzano vendosi të shkruante historinë, pa dashje natyrisht.

Në minutën e nëntë Lara fitoi penallti dhe Manzano shënoi, 1-0.

Në minutën e 39-të Manzano mori karton të verdhë.

Në minutën e 44-t Manzano dha asist dhe Centeno shënoi, 2-0.

Në minutën e 63-të Huracan u kthye në lojë, pasi Manzano (kush tjetër?) shënoi autogol!

Qershia mbi tortë erdhi në minutën e 68-të, sepse Manzano mori kartonin e dytë të verdhë, duke dalë me karton të kuq.

Gol, autogol, asist, karton i verdhë, karton i kuq, të gjitha në një ndeshje! Ja pra, u gjet një lojtar që bën diçka që Messi e Ronaldo nuk do e realizojnë dot kurrë!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: