Connect with Us

Vazhdon situata e tensionuar në Shkodër/ Vllaznia nuk zbret as sot në stërvitje

Sport

Vazhdon situata e tensionuar në Shkodër/ Vllaznia nuk zbret as sot në stërvitje

Publikuar

-

Pas situatës së fundit në Shkodër, ku Vllaznia ditën e djeshme anuloi seancën stërvitore për shkak se trajner i sapoemëruar Agim Canaj dhe administratori Suad Lici morën kërcënime, kuqeblutë nuk kanë dalë as ditën e sotme për të kryer stërvitjen.

Në fakt klubi duket të jetë i paralizuar dhe nuk dihet se si do të shkojë rrjedha e ngjarjeve pasi tekniku Agim Canaj por edhe administratori Lici kanë paraqitur dorëheqjen pranë Bashkisë së Shkodrës. Ajo çfarë ndodhi ishte se në drejtim të tyre mbërritën kërcënime për të futur në formacion apo për të grumbulluar me ekipin e parë lojtarë nga ekipet e të rinjve.

Ndërkohë kjo nuk është hera e parë që të tilla situata krijohen te Vllaznia teksa dihet tashmë se ambienti në klub është gjithnjë i turbulluar dhe nuk afron qetësinë e nevojshme në stafin teknik. Ndërsa është ende në memorien e opinionit sportiv, incidenti i ish-trajnerit Ernest Gjoka, drejt të cilit u arrit deri në një sulm fizik. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: