Connect with Us

Xavi mbyll futbollin me 34 trofe / Tani ka synim krejt tjetër

Sport

Xavi mbyll futbollin me 34 trofe / Tani ka synim krejt tjetër

Publikuar

-

Xavi Hernandez ka pasuruar koleksionin e tij të trofeve pasi Al Sadd-i i tij ka fituar kampionatin e Katarit në atë që duket se ka qenë sezoni i fundit i një karriere fantastike.

“Jam 99% i sigurt se do të tërhiqem nga futbolli i luajtur. Tani po studioj për t’u bërë trajner. Dua të vazhdoj të jem në fushë dhe ndihem më i motivuar nga përgatitja e seancave stërvitore sesa loja në fushë”, ka thënë ai kohët e fundit në një intervistë për “Marca”.

Përveç kampionatit të Katarit, Xavi ka fituar katër Champions League, tetë La Liga, tri Kupa të Mbretit, gjashtë Superkupa të Spanjës, dy Superkupa të Europës dhe dy Botërorë për Klube me Barcelona-n.

Gjithashtu, ai ka fituar edhe dy Kampionate Europiane (2008-të, 2012-të) dhe një Kupë të Botës (2010-të) me Spanjën. Në total, legjenda e futbollit spanjoll ka fituar 34 trofe. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE