Connect with Us

Kampioni shqiptar zbret sërish në ring/ E sfidon një gjerman për titullin kampion Europe

Sport

Kampioni shqiptar zbret sërish në ring/ E sfidon një gjerman për titullin kampion Europe

Publikuar

-

Robin Haxhi Krasniqi do të ngjitet sërish në ring më 11 maj për të mbrojtur për herë të dytë titullin kampion Europe për peshat e mesme. Kundërshtari për boksierin shqiptar do të jetë gjermani Stefan Hartel.

Hartel ka debutuar në boks në shtator të vitit 2014 dhe prej atëherë numëron 17 fitore dhe vetëm 1 humbje, teksa 2 ndeshje i ka fituar me nokaut. Ai është 31 vjeç dhe vlerësohet si boksier me tre yje, po aq sa Krasniqi, teksa të gjithë ndeshjet e tij të mëparshme i ka pasur kundërshtarët më të dobët se vetja, kjo është hera e parë që ai do të përballet me një kundërshtar në të njëjtin nivel me të.

Ndërkohë Krasniqi, i lindur në Junik të Kosovës numëron 54 ndeshje në karrierën e tij që e ka filluar që në vitin 2005. Numëron 49 fitore, 17 prej të cilave me nokaut dhe 5 humbje.

Në fakt, dueli ishte paraparë të mbahej kohë më parë, por gjermani ishte tërhequr në momentin e fundit. Përballja do të zhvillohet në “Stadthalle” në qytetit gjerman të Magdeburg më 11 maj të këtij viti. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: