Connect with Us

Real M-Eibar/ Zidane me surpiza të shumta në formacionin zyrtar (Foto)

Sport

Real M-Eibar/ Zidane me surpiza të shumta në formacionin zyrtar (Foto)

Publikuar

-

Real Madrid pret në “Santiago Bernabeu” Eibarin për javën 31-të të La Liga, fill pas humbjes 2-1 në “Mestalla” ndaj Valencias.


Edhe për këtë ndeshje trajneri Zinedine Zidane ka sjellë risi në 11-shen që ka hedhur në fushë. Mungesa e Marcelos u zyrtarizua që ditën e premte dhe në vend të tij titullar do të luajë Reguilon.

Në këtë sfidë mungon edhe Sergio Ramos, vendin e kapitenit e ka zënë Nacho, teksa Isco dhe Asensio janë sërish titullar në sulm, përkrah me Bale e Benzema. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE