Connect with Us

Moto GP/ Piloti spanjoll nuk zbret në pistë, i vodhën motorin para garës

Sport

Moto GP/ Piloti spanjoll nuk zbret në pistë, i vodhën motorin para garës

Publikuar

-

Piloti spanjoll Hector Barbera nuk garoi këtë fundjavë në garën e Botërorit “Superbike Supersport”. Jo për shkak të një problemi teknik apo fizik, por sepse i kanë vjedhur motorin e garës . Brenda në garazh, që ishte i mbyllur. Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Policia po heton për këtë ngjarje, që ka një histori më komplekse.

Barbera, deri dje garonte me motorin Yamaha YZF R6 i ekipit hungarez Team Toth. Motori i tij kishte arritur kuotën e 1500km (ekipi deklaroi se ishin 1350, ndërkohë që maksimumi është 2100km) dhe Barbera nuk ishte më i sigurtë. Por duhej një mrekulli, që një sponsor i ri të paguante për blerjen e një motori, duke qenë se team Toth nuk kishte me fonde.

Në pritje që të ndodhte mrekullia motori u zhduk. Pa motor Barbera nuk mund të garonte, ndaj mori vendimin: “Do të tërhiqem nga Botërori. Ajo që nisi si një ëndërr u mbyll si një makth”, tha spanjolli.

Policia ka nisur hetimet në lidhje me vjedhjen që ndodhi në garazh, që ishte i mbyllur. Ka kërkuar për gjurmët e motorit në zonën përreth, por pa sukses. Skuadra ka akuzuar Barbera: “Nuk donte të garonte dhe vendosi të zhdukë motorin”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: