Connect with Us

Faza e katërt nis me supersfidën Partizani-Skënderbeu/ Korçarët në “hall”!

Sport

Faza e katërt nis me supersfidën Partizani-Skënderbeu/ Korçarët në “hall”!

Publikuar

-

Partizani-Skënderbeu është padiskutim supersfida e javës së 28-të të Kategorisë Superiore. Të mërkurën në orën 18:30 në Selman Stërmasi, të kuqtë do të synojmë të mposhtin korçarët për të hedhur një tjetër hap të sigurtë drejt titullit kampion.

Misioni nuk do të jetë i lehtë për Partizanin pasi Skënderbeu e ka mundur në dy raste gjatë këtij sezoni, nga 3 ndeshje që kanë zhvilluar gjithsej mes tyre. Gjithsesi favori i madh i Partizanit në këtë sfidë janë mungesat e shumta që ka Skënderbeu. Edhe pse ka rigjetur Dejvi Bregun dhe sulmi është reparti më i kompletuar në skuadrën e Shehit aktualisht, problematikat janë të shumë të në kampin korçar sidomos në mesfushë.

Kuasi Sibo dhe Shqipërim Taipi janë dy mungesa të sigurta në këtë repart ashtu siç është edhe mbrojtësit Kristi Vangjeli për shkak të një kontraktimi muskular. Me probleme janë edhe kapiteni Marko Radas i cili ka më shumë se dy javë që nuk stërvitet por edhe mesfushori Gjergji Muzaka, gjithsesi këta të dy duhet të shtrëngojnë dhëmbët dhe të zbresin në fushë në këtë duel kaq delikat që mund të përcaktojë shumë përsa i përket fateve të sezonit të Skënderbeut.

Te Partizani, Jurgen Bardhi është rikuperuar në kohë, ndërkohë që pritet të grumbullohet edhe sulmuesi Rubin Hebaj. Bruno Telushi dhe Hektor Idrizaj ndërkohë janë dy mungesat e mëdha të kryeqytetasve për sfidën ndaj korçarëve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: