Connect with Us

James Rodriguez do të largohet?/ Bayerni bën pazar me Pep Guardiolën

Sport

James Rodriguez do të largohet?/ Bayerni bën pazar me Pep Guardiolën

Publikuar

-

Bayern Munich i ka bërë dalje James Rodriguez, pavarësisht se kolumbiani mori nënshtetësi spanjolle nuk do të ushtrohet opsione i blerjes për 42 milionë euro nga Real Madrid dhe në fund të këtij sezoni do të kthehet në Spanjë.

Ndërkohë “The Mirror” në Angli ka bërë me dije se drejtuesit e klubit bavarez janë vënë pas Ilkay Gundogan, i cili është nxjerrë në listën e lojtarëve që do të largohen nga Manchester City në fund të këtij sezoni.

Mesfushori ka kontratë me City deri në vitin 2020, mirëpo një ofertë në drejtim të tij do të merrej në konsideratë dhe Pep Guardiola është i gatshëm ta lërë të largohet gjermanin.

Kartoni i 28-vjeçarit mund t’i kushtojë Bayernit deri në 40 milionë euro. Mesfushori këtë sezon ka luajtur në 25 ndeshje në Premier League me fanellën e City, ndër të cilat 17 titullar dhe ka shënuar 5 gola. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: