Connect with Us

Dhjetëra fansa juventinë të armatosur / Policia holandeze i arreston

Sport

Dhjetëra fansa juventinë të armatosur / Policia holandeze i arreston

Publikuar

-

Pasditen e së mërkurës policia ka arrestuar dhjetëra tifozë futbolli në një stacion metroje. Ata kishin disa armë me vete.

Armët janë hedhur në tokë nga pjesëtarët e grupit të madh kur u shfaqën forcat e shumta policore. Ato ishin shkopinj gome, shtiza flamuri, një çekiç dhe materiale të tjera të forta.

Për momentin, të dyshuarit thuhet të jenë me prejardhje italiane, raporton policia. Ata janë shoqëruar në rajonin më të afërt të policisë.

Aktualisht ata po mbahen brenda në rajon dhe akoma nuk dihet se çfarë do të ndodhë me ta. Ajax do të luajë me Juventus çerekfinalen e parë të Champions League në mbrëmjen e së mërkurës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE