Connect with Us

Dy mungesa për korçarët/ Ja si do të luajnë ndaj Partizanit (Foto)

Sport

Dy mungesa për korçarët/ Ja si do të luajnë ndaj Partizanit (Foto)

Publikuar

-

Pas disa ditësh të mbushura me dilema, Skënderbeu duket se zgjidh në mënyrën më të mirë të mundshme problemet në formacion për sa i përket ndeshjes me Partizanin. Në kushtet kur bardhekuqtë rrezikonin që të kishin mbi katër mungesa në ndeshjen ndaj Partizanit, stafi ka mundur të rikuperojë pjesën dërrmuese të titullarëve.

Sido që të shkonin punët, Marko Radas do të ishte titullar në fushë dhe kështu ka për të ndodhur ditën e sotme ndaj Partizanit. Në portë, Dajsinani dhe pas tij do të vendoset dyshja e qendrës Radas dhe Sambou në prapavijën bardhekuqe.


Vangjelit i duhet të shtrëngojë dhëmbët për krahun e djathtë, ndërsa Abazi do të rikthehet si mbrojtës i majtë. Në mesin e fushës, Dita do të bëjë ekranin, ndërsa Muzaka dhe Pervan do të jenë në mesin e fushës bashkë me të. Në krahët e sulmit Gripshi dhe Bregu do të mbështesin Krasniqin në majë. Mungesa mbeten Sibo dhe Taipi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: