Connect with Us

FSHF merr vendimin drastik/ Përjashton arbitrin e njohur

Sport

FSHF merr vendimin drastik/ Përjashton arbitrin e njohur

Publikuar

-

Ndeshja e disa javëve më parë mes Kastriotit dhe Tiranës e luajtur në Fushë-Krujë, solli reagime të shumta nga klubi i Tiranës por edhe nga opinioni sportiv, ndërsa arbitri akordoi edhe një penallti të dyshimtë në favor të vendasve.

Por problematika nuk ishte vetëm te kjo situatë, por edhe në lidhje më fyerjet që arbitri pretendohet të ketë bërë gjatë ndeshjes. Mbi këtë situatë reagoi vetë klubi i Tiranës, të cilët pretendojnë se arbitri Olsi Sokoli, kishte ndikuar drejtpërdrejt në rezultatin e ndeshjes duke akorduar një penallti të paqenë, ndërsa e akuzuan Sokolin edhe për fyerje raciste ndaj futbollistëve të Tiranës.

Pas atij takimi, arbitri nuk ka gjykuar më ndeshje në kampionatet e futbollit në Shqipëri dhe sipas ‘Panorama Sport’, FSHF duke urdhëruar sektorin e arbitrimit, ka marrë vendimin për ta përjashtuar Sokolin nga çdo aktivitet. Duket se këtë herë FSHF ka marrë një vendim drastik për të shmangur gabimet në fazën finale të kampionatit, aty ku një gabim mund të kushtojë shumë për fatet e skuadrave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: