Connect with Us

Një projekt ambicioz/ Ja si do të jetë Interi i Antonio Contes

Sport

Një projekt ambicioz/ Ja si do të jetë Interi i Antonio Contes

Publikuar

-

Një trajner i madh, për një projekt afatgjatë. Steven Zhang është një lloj personazhi ambicioz, që kërkon që Interi i tij të arrijë suksese madhore në të ardhmen. Në ambientin zikaltër pritet një të ndodhë një revolucion që do të nisë nga stoli.

Emri i Antonio Conte duket një realitet i mundshëm, por nuk mungojnë dhe alternativat, siç janë Jose Mourinho, Pochetino dhe Sarri. Të gjithë emra që garantojnë siguri në ngritjen e një ekipi cilësor.

Gjithsesi, listën e kryeson Conte dhe nëse arrin akordin me drejtuesit, ngrihet pyetja se si do të jetë Interi nën drejtimin e tij. Gjithçka do të niste me zgjidhjen e çështjeve që prekin emrat e mëdhenj të klubit zikaltër, si Icardi dhe Perisic, që sot duken larg Milanos, ndryshe nga Nainggolan, njeriu i cili pritet të marrë jetë tek Interi i Contes.

Ish-trajneri i Juventuesit dhe i Chelsea-t, gjithmonë ka patur një lloj simpatie ndaj mesfushorit belg, madje Nainggolan kërkoi në vitin 2016 ta transferonte te blutë e Londrës.

Mbrojtja me tre, skema e preferuar e Contes, duket se nuk shfaq probleme, me De Vrij, Skriniar dhe Godin që japin garanci. Sigurisht, pa merkato nuk mund të qëndrojë dhe përforcime do të duhen në mesfushe dhe në sulm.

Një largim i mundshëm i Icardit do të krijonte boshllëk, gjithsesi alternativat nuk mungojnë, nga Dzeko, Lukaku apo dhe Zapata i Atalantës.

Gundogan, Eriksen dhe Rakitic janë tre emrat e mesfushës. Në letër gjëra reklamojnë një rikthim të bujshëm të Interit, por vetëm në verë do të shihet nëse ky projekt do të vihet në zbatim apo jo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: