Connect with Us

Europa League/ Këto janë 4 supersfidat që do të luhen sot

Sport

Europa League/ Këto janë 4 supersfidat që do të luhen sot

Publikuar

-

Pas emocioneve që dhuroi Liga e Kampionëve me ndeshjet e para çerekfinalen, radhën për të zbritur në fushë e kanë skuadrat që militojnë në Ligën e Europës, ku nuk do të mungojnë përballjet e mëdha. Kështu, në Spanjë do të luhet derbi spanjoll mes Villareal dhe Valencias, ndërkohë që Chelsea ka një transfertë të lehtë në letër.

Të besuarit e Sarrit do të luajnë përballë çekëve të Slavias së Pragës, ndërkohë që përballje tjetër interesante do të jetë ajo mes Benfikës dhe Eintracht Frankfurtit që luhen në Portugali. Kryendeshja e çerekfinaleve të Ligës së Europës, mbetet përballja anglo-italiane Arsenal-Napoli.

Dy skuadrat shihen si pretendentët e këtij sezoni për të fituar Ligën e Europës, por vetëm njëra prej të dyjave do të ketë mundësi të kalojë në gjysmëfinale dhe më pas të shohë nga finalja. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE