Connect with Us

U dëmtua rëndë në hundë / Barça merr diagnozën e saktë për Messin

Sport

U dëmtua rëndë në hundë / Barça merr diagnozën e saktë për Messin

Publikuar

-

Barcelona mund të marrë frymë lehtësisht. Testet vëzhgimeve të cialeve iu nënshtrua Lionel Messi gjatë ditës së enjte në fakt kanë dhënë një përgjigje pozitive.

Ylli argjentinas, pavarësisht plagëve të marra dhe hemoragjisë që e pasi atë përplasje të dhunshme me Smalling, fatmirësisht nuk vuan frkatura apo dëmtime të rënda që do të mund të shoqëroheshin me pasoja.

Në kampin blaugrana ekzistonte një shqetësim i madh, veçanërisht për një frakturë të supozuar nazale, por sikurse kanë specifikuar testet e të enjtes, ky skenar është përjashtuar.

Në këto kushte, Messi konfirmohet se do të jetë i gatshëm dhe në dispozicion të trajnerit dhe të skuadrës që për ndeshjen ndaj Huesca, pavarësisht se nuk përjashtohet mundësia që Valverde të mos e aktivizojë “Pleshtin” si titulllar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: